Логин
Пароль
  • +38 (+38) 099768-25-67
Мариуполь, Зелинского ул., 27а

Адвокат Роман Пікулін допоміг чоловіку довести невинуватість щодо скоєння злочину у сфері обігу наркотичних засобів
19 Января 2017 в 15:44

Когда: 19 января 2017 г.

Где: Лиманський район Донецької області

Адвокат, який співпрацює з центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій області, Роман Миколайович Пікулін у цій кримінальній справі діє на підставі доручення, виданого Регіональним центром з надання БВПД у Донецької області від 26.07.2016 №005-0015718.


Особа обвинувачується у вчиненні наступного кримінального правопорушення: незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб чи особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 308, 310, 317 Кримінального кодексу України, або якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги у великих розмірах  - караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років (ч. 2 ст. 309 КК України). Краснолиманський міський суд Донецької області здійснює розгляд цієї кримінальної справи, що внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016050420000682 від 06.07.2016р.


Будучи неодноразово притягненим до кримінальної відповідальності, в липні 2016 року гр-н З вчинив нове кримінальне правопорушення за наступних обставин. Так, за твердженням прокурора 06.07.2016р. у вечірній час у З виник намір щодо незаконного придбання наркотичного засобу. З цією метою він направився до лісового масиву, розташованого поблизу рідного села Дробишева Лиманської міської ради Донецької області для того, щоб придбати листя дикорослої коноплі. Пізніше в той же день обвинувачений знайшов в лісі дикорослу коноплю, зірвав листя та гілки цієї рослини, що свідчить про  незаконне заволодіння наркотичним засобом "канабіс" для особистого вживання без мети збуту. Вказані частини рослини чоловік поклав до поліетиленового пакету і поніс до себе додому для подальшого вживання без мети збуту. Прямуючи додому, З був затриманий працівниками Лиманського ВП Слов'янського ВП ГУНП в Донецькій області та згодом доставлений до відділу поліції. В ході проведення огляду речей обвинуваченого слідчий, в присутності понятих, вилучив у останнього речовину рослинного походження масою 342 г. Вказана речовина, згідно з висновком судової хімічної експертизи від 08.07.2016, відноситься до особливо небезпечного наркотичного засобу - канабісу. З огляду на це, слідчий кваліфікував діяння З як незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту, вчинене повторно (оскільки чоловік вже раніше був засуджений за скоєння подібного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, вироком Краснолиманського міського суду Донецької області від 11.04.2016).                                                                                                                      


В судовому засіданні обвинувачений свою вину в скоєнні злочину за ч. 2 ст. 309 КК України не визнав. Він пояснив, що працівники поліції (так представилися незнайомі особи) примусили його взяти частини дикорослої коноплі, їхати за ними до місцевого відділу поліції, вручили незнайомий йому напівпрозорий поліетиленовий пакет з невідомою складовою в ньому. Прибувши до приміщення правоохоронного органу, поліцейські, в присутності двох понятих, розв'язали вказаний пакет, де було сіре листя коноплі (точну кількість обвинувачений не знає), після чого був складений протокол.


Зокрема, адвокат Пікулін наголошує на тому, що орган досудового розслідування так і не роз'яснив права чоловіка в інкримінованому діянні та не визначив його процесуальний статус. Також захисник зазначає, що в матеріалах кримінальної справи  порядок затримання З відповідно до Кримінального процесуального кодекса України належним чином не проводився, протокол затримання працівниками поліції не складався, а отже, фактичний обшук чоловіка проведений з грубим порушенням норм КПК України.                                                


Досліджуючи матеріали справи, суд також звертає увагу на відсутність належного процесуального оформлення затримання громадянина та фактичного вилучення у нього забороненої наркотичної речовини як доказу причетності З до злочину, що отриманий з суттєвим порушенням вимог кримінального процесуального закону, у зв'язку з чим такий доказ суд визнає недопустимим.                                                                                              


З урахуванням викладеного, розглянувши матеріали кримінальної справи, Краснолиманський міський суд Донецької області вирішив: 1) визнати невинуватим гр-на З у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 309 ККУкраїни та виправдити через недоведеність в його діянні складу (ознак) злочину вказанної статті; 2) до набрання цим вироком законної сили запобіжний захід відносно чоловіка не застосовувати (під час судового провадження запобіжні заходи щодо З не обиралася, відповідні клопотання від сторони обвинувачення до суду не надходили).


У разі виникнення питань Ви можете звернутися до Регіонального центра з надання БВПД у Донецькій області: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Зелінського, 27а; тел.: 099-768-25-67; електронна пошта: office.donetsk@legalaid.gov.ua. Чергова частина працює цілодобово.                                                                                                


--


Інформація надана працівниками відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення діяльності та інформації Регіонального центру з надання БВПД у Донецькій області - Вікторія Гарна, Дар'я Нефьодова - Лепіна.         

Авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий
Рубрики
  • В этой рубрике организация занимает 2 место
  • В этой рубрике организация занимает 2 место