Логин
Пароль
  • +38 (+38) 099768-25-67
Мариуполь, Зелинского ул., 27а

Виправдення громадянина у справі про його участь у незаконному збройному формуванні
20 Января 2017 в 10:07

Когда: 20 января 2017 г.

Где: Добропільський район Донецької області

Адвокат, який надає безоплатну вторинну правову допомогу, Сергій Валентинович Бобров у цьому кримінальному провадженні діє на підставі доручення, виданого Регіональним центром з надання БВПД у Донецької області від 08.06.2016 №005-0015038.


Особа обвинувачується у вчиненні наступних кримінальних правопорушень: 1) створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої (ч. 2 ст. 260 КК України), 2) а також носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу - караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років (ч. 1 ст. 263 КК України). Олександрівський районний суд Донецької області здійснює розгляд цієї кримінальної справи, що внесена до єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016050390001602 від 04.06.2016р.                                                                                                                                                                   Громадянин Г обвинувачується в тому, що на початку 2014 року на території Донецької області невстановленими особами (слідчий орган на початку розгляду справи не визнав правовий статус осіб)  для насильницького підтримання влади незаконної самопроголошеної так званої "Донецької народної республіки" було створено непередбачене законом збройне формування, яке має організовану структуру військового типу, озброєння вогнепальною зброєю, вибухівку, тяжке військове озброєння та військову техніку.  Гр-н Г, діючи умисно, усвідомлюючи противоправність своїх дій, став учасником зазначеного незаконного збройного формування (далі - НЗФ) під командуванням невизначених досудовим слідством осіб, де був призначений на посаду члена організації по здійсненню забезпечення безперешкодженого проведення так званого "референдуму" в с.Новоденцьке Добропільського р-ну Донецької області.                                                                            


11.05.2014р., діючи з прямим умислом, перебуваючи на території центрального ринку по вул. Комсомольській в с. Новоденцьке Донецької області, чоловік на виконання завдань НЗФ організував та провів видачу і збір бюлетенів при проведенні "референдуму" всупереч діючому законодавству України. За поясненнями Г, він дійсно перебував в смт. Новодонецьке 11.05.2014, бо їздив до ринку, що є ближчим від смт. Олександрівка. Там він побачив палатку і скопище людей біля неї. Він підійшов до палатки та поцікавився, що відбувається. Йому пояснили, що це соцопитування стосовно децентралізації, створення громад, вирішення питань місцевого самоврядування. Там було багото знайомих, тож його могли бачити біля палатки. Проте нікого він нікого ні за що не агітував, просто знаходився біля палатки 10-15 хв., а потім пішов на автобус. Стосовно цього свідки по справі зазначають наступне.  До подій 11.05.2014 вони з гр-ном Г не спілкувалися, лише знають його як мешканця с. Іверське. В години проведення "референдуму" за "ДНР" бачили обвинуваченого біля палатки, але особисто він бюлетень не бачив і не читав; біля палатки висів прапор України - обвинувачений його не зривав.                          


Г також обвинувачується в тому, що приблизно у червні-серпні 2014р. (точна дата в ході розслідування не встановлена) від невстановлених слідством осіб отримав на зберігання 99 набоїв різного калібру, тим самим придбав боєприпаси без передбаченого законом дозволу, усвідомлюючи що дані боєприпаси є небезпечними. Проте, незважаючи на це, він все одно  приніс їх додому та сховав, що свідчить про здійснення незаконного носіння та зберігання бойових припасів без законного дозволу. 04.06.2016р. в денний час за результатами проведення обшуку за місцем мешкання Г органами досудового розслідування було виявлено та вилучено боєприпаси (99 набоїв і 1 патрон) придатні до стрільби, які обвинувачений незаконно, умисно придбав, носив і зберігав без законного на це дозволу.


За свідченнями Г, 04.06.2016, перебуваючи за місцем свого проживання у с. Іверське Олександрійського р-ну Донецької області, невідомі йому особи прибули до його домівки, де своїми діями спричинили насильство проти невістки (налякали її), брата (лежав на землі в кайданках). Коли він відкрив двері, почувши галас на подвір'ї, то отримав удар прикладом в обличчя. Його неодноразово 04.06.2016 вивозили до балки, питаючи про місцезнаходження іншої зброї, на що він розповідав лише про сувеніри в чемодані, чинили проти нього насильницькі заходи (виводили з машини, одягали на руки кайданки, при цьому накинули на них тряпку, щоб їх не було видно), а потім Г повертали назад додому.                              


В судовому засіданні чоловік винним себе в інкримінованих йому злочинах не визнавав, аргументуючи це тим, що ні в якій ролі щодо проведення референдуму не виступав, що знайдені під час обшуку боєприпаси не належить йому, що проти нього та членів його родини застосовувалися насильницькі дії. Зокрема, сувеніри з символами "ДНР" в його чемодані він купив в м. Донецьк на пам'ять, бо це було у вільному продажу. Як стверджує сторона захисту, з боку органу досудового слідства надходили погрози як на життя, здоров'є та безпеку обвинуваченого, так і на його родину. 08.06.2016р.  чоловіка привезли до суду у кайданках і перед будівлею суду вручили йому підозру. До остаточного вирішення по справі суд обрав відносно Г запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в Артемівський установі виконання покарань №6.


Суд прийняв позицію сторони захисту, беручи до уваги пояснення свідків, стосовно подій 11.05.2014р., обставин проведення обшуку домівки 04.06.2016р., перебування чоловіка під вартою з 04.06.2016, як таку, що не була спростована у судовому засіданні належним чином прокурором. До того ж суд дав правову оцінку поясненням усіх свідків по справі як належні та допустимі, отримані у порядку, встановленому КПК, та які підтверджують свідчення обвинуваченого стосовно його неучасті у референдумі в будь-якій ролі 11.05.2014, обставин проведення обшуку в його житловому приміщенні 04.06.2016 та його затримання в той же день. З огляду на приведені фактичні обставини справи суд вважає, що вина обвинуваченого Г у вчиненні кримінальних правопорушень за ч. 2 ст. 260 КК України, ч. 1 ст. 263 КК України не доведена стороною обвинувачення належними та допустимими доказами.                                                                                    


Олександрійський районний суд Донецької області, дослідивши матеріали справи, доказову базу сторони захисту, прийнявши до уваги відсутність фактичних даних, що свідчили б про причетність чоловіка  до скоєння вказаних злочинів, вирішив: 1) Визнати невинуватим гр-на Г в участі не передбачених законом збройних формувань та виправдити його у зв'язку з недоведеністю вчинення ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 260 КК України. 2) Визнати невинуватим гр-на Г в умисному незаконному придбанні, носінні та зберіганні бойових припасів без законного на це дозволу та виправдити його у зв'язку з недоведеністю вчинення ним кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 263 КК України. 3) Міру запобіжного заходу відносно Г у вигляді тримання під вартою в Артемівський установі виконання покарань №6 - скасувати та негайно звільнити з-під варти у залі суду.


У разі виникнення питань Ви можете звернутися до Регіонального центра з надання БВПД у Донецькій області: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Зелінського, 27а; тел.: 099-768-25-67; електронна пошта: office.donetsk@legalaid.gov.ua. Чергова частина працює цілодобово.                                                                                                   


--


Інформація надана працівниками відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення діяльності та інформації Регіонального центру з надання БВПД у Донецькій області - Вікторія Гарна, Дар'я Нефьодова - Лепіна.     

Авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий
Рубрики
  • В этой рубрике организация занимает 2 место
  • В этой рубрике организация занимает 2 место